مجتمع آموزشی تارا | زنبور داری - مجتمع آموزشی تارا
امروز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ و ساعت ۱۸:۵۷ دقیقه می باشد.
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ | ساعت انتشار : ۱۵:۴۷ | کد خبر : 3889


 •   کشاورزی


  زنبور داری

  مواردی که لازم است یک زنبوردار بداند : ۱٫ بزرگ ترین معضل یک زنبوردار فروش محصول تولید شده می‌باشد، چون با وجود عسل های تقلبی و حضور زنبور دارن با تجربه رقابت سخت بوده پس باید در کمترین زمان خود را به عرصه ی رقابت برسانید و برای فروش محصولان تولید شده از زنبورستانهایتان بازار […]
  مواردی که لازم است یک زنبوردار بداند :

  ۱٫ بزرگ ترین معضل یک زنبوردار فروش محصول تولید شده می‌باشد، چون با وجود عسل های تقلبی و حضور زنبور دارن با تجربه رقابت سخت بوده پس باید در کمترین زمان خود را به عرصه ی رقابت برسانید و برای فروش محصولان تولید شده از زنبورستانهایتان بازار فروش را در نظر بگیرید.

  زنبور

  ۲٫ سعی کنید برای شروع از کمترین تعداد زنبور استفاده کنید، به طور مثال برای شروع ۵ الی ۱۰ کلنی زنبور عسل خریداری کنید چون به دلیل کم تجربه گی ممکن است زنبور ها از بین بروند، در نتیجه بهتر است که از تعداد کمی شروع کرده که اگر به دلیل ناآگاهی مشکلی پیش آمد ضرر زیادی به شما وارد نشود. خیلی از افراد که زنبورداری را در سطح زیاد ۵۰ الی ۱۰۰ کلنی شروع میکند بعد از مدتی شکست سختی را متحمل می شوند و برای همیشه از این حرفه زده شده و دیگر به سراغ زنبورداری نخواهد آمد.

  ۳٫ سعی کنید همیشه با چند زنبوردار حرفه‌ای و دلسوز در ارتباط باشید و از اطلاعات آنان استفاده کنید.

  ۴٫ هنگام ورود به زنبورستان لباس کامل و دودی به همراه داشته باشد.

  ۵٫ دودی وسیله ای است برای آرام کردم زنبور ها به هنگام بازدید از کندو مورد نظر، توجه داشته باشید اگر دود دادن از حد معمول بیشتر باشد منجرب به عصبانیت زنبور خواهد شد و برای آرام کردن خود باید عسل مصرف کنند پس هنگام باز کردن در کندو چند بار دود دادن و شروع کردن به بازدید کافی است .

  ۶٫ هنگام بازدید و باز کردن در کندو از سروصدا کردن پرهیز کنید زیرا این عمل باعث عصبانیت زنبورها و حمله ور شدن به شما خواهد بود و از کشتن زنبور خودداری کنید با له شدن زنبور بوی جسد زنبور پخش شده و زنبور بیشتری به شما حمله می‌کند.

  ۷٫ در روز های که هوا ابری و سرد و یا خیلی گرم است از بازدید کردن اجتناب کنید چون باعث مریض شدن کلنی می شود.

  ۸٫ از بازدید کردن طولانی و قرار دادن قاب های حاوی تخم و شفیره در معرض نور آفتاب و یا سایه‌ی سرد به شدت اجتناب کنید.

  ۹٫ سعی کنید بازدید سریع، مفید و مختصر باشد.

  ۱۰٫ برای بازدید کندو و اطمینان از سلامت ملکه حتما لازم به رویت ملکه نمی باشد وجود تخم یک روزه میتواند شما را از وجود ملکه اگاه سازد.

  ۱۱٫ در فصولی که هوا سرد است و گل ها قادر به تولید شهد نیست و یا هوا برای چند روز متوالی ابری و بارانی است میتوان با شربت شکر (۱+۱) زنبور ها را تغذیه کرد تا از مریض شدن تخم و شفیرهای داخل کندو جلوگیری شود.(البته این امر برای کندو های که ذخیره عسل نداشته باشند حائز اهمیت است).

  ۱۲٫ چنان چه به قصد بازدید به رنبورستان رفتید ، اگر زنبورهای زنبورستان به صورت عصبی و تهاجمی به شما حمله کردند از بازدید کردن جدا خود داری کنید چون بعضی از روز ها هرچند که هوا خوب باشد هوای آن روز برای زنبور ها بد و حالت تهاجمی را به خود می گیرند.

  ۱۳٫ هنگام تغذیه کردن سعی کنید از دارو های موجود در بازار که به عنوان تقویتی شناخته می شوند کمترین استفاده را داشته باشید، این دارو‌ها همانند مواد مخدر برای انسان هستند و چند روز اول باعث فعالیت زیاد زنبور و مانور بیشتر از حد زنبور می‌شود و اما در روز های بعد این فعالیت زیاد جبران و زنبورکارگر زودتر از بین می رود و بهترین راه این است که زنبور روال عادی خود را ادامه دهد و سعی به اضافه کردن تقویتی های گوناگون زنبور را مجبور به فعالیت بیشتر نکنید.

  ۱۴٫ در حد امکان سعی کنید قبل از غروب افتاب یا بعد از غروب زنبور ها را تغذیه کنید، این عمل باعث جلوگیری از غارت می‌شود.

  ۱۵٫ از ریختن هرگونه مواد قند از جمله شکر،شربت،عسل و … در زنبورستان و اطراف زنبورستان جداخودداری کنیداین عمل باعث شدت بخشیدن بوی غارت در زنبورستان شما می گردد.

  ابر چسب ها :
  نظرات کاربران در مورد "زنبور داری"